Правила прийому до закладу освіти

Загальні вимоги до зарахування учнів

Для зарахування неповнолітньої дитини до закладу освіти один із її законних представників має подати заяву, у якій зазначити відомості про серію, номер (за наявності) та дату видачі таких документів:

1. Свідоцтва про народження дитини. У разі його відсутності керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування;

2. Медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о (подається лише при зарахуванні на очну (денну, вечірню) форму або при поєднанні цієї форми з іншими формами здобуття освіти);

3. Відповідного документа про наявний рівень освіти (за наявності). У випадку його відсутності або відсутності інформації щодо наявного рівня освіти або попередніх результатів оцінювання в АІКОМ чи ЄДЕБО, вони можуть бути встановлені відповідно до пункту 4 розділу II Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Також у Порядку визначено особливості визнання результатів наявного рівня навчання певних категорій учнів:

  • для учнів, які в умовах воєнного стану вимушено виїхали за межі України та повернулися в Україну, – порядок визнання результатів наявного рівня навчання визначається педагогічною радою закладу освіти;
  • для учнів із числа ВПО воно може бути здійснено на основі довідки або іншого документа, виданого закладом освіти за місцем тимчасового перебування.

У разі наявності та за бажанням заявника у заяві про зарахування зазначаються відомості про серію, номер, дату видачі:

висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (для зарахування дитини з ООП до інклюзивного чи спеціального класу (з його утворенням у разі відсутності));

одного з документів, що підтверджує місце проживання або перебування дитини чи одного з її законних представників на території обслуговування закладу освіти (згідно з абзацами третім - дев’ятим пункту 8 Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів).

Заява про зарахування за вибором заявника може бути подана:

  • особисто (нарочно) або електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку. У таких випадках заява оформляється за зразком (додаток 1 до Порядку) та надається документ, що посвідчує особу заявника (сканована копія чи фотокопія у разі подання засобами електронного зв'язку). Ці заяви вносяться відповідальним працівником до АІКОМ;
  • в електронній формі з використанням АІКОМ або онлайн-сервісів через особистий кабінет. Заява має бути підписана кваліфікованим електронним підписом заявника або відповідального працівника.

Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування (крім закладів загальної середньої освіти, що забезпечують здобуття виключно профільної середньої освіти). Зарахування дітей до початку і впродовж навчального року здійснюється виключно на вільні місця в один заклад освіти або у кілька закладів

Зарахування до початкової школи

Заява про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини особисто до 31 травня. Також батьки можуть подавати документи до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця. Присутність дитини під час її подання, жеребкування або зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

Упродовж 01-15 червня заяви про зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня на вільні місця.

Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості місць у першому класі, видається наказ про зарахування усіх дітей (не пізніше 01 червня). Список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ автоматично створюється на підставі опрацювання заяв в АІКОМ та оприлюднюється виключно в закладі освіти.

Упродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей на інформаційному стенді та офіційному веб-сайті закладу освіти заклад освіти оприлюднює таку інформацію:

  • список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ та імен.

Після 15 червня зарахування на вільні місця відбувається у такому порядку:

  • до початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування;
  • упродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

Зарахування дітей до 2-4 класів початкової школи відбувається на вільні місця у порядку надходження заяв про зарахування.

Зарахування до закладу освіти І-ІІІ ступенів

1. Зарахування до 5 класу закладу освіти І-ІІІ ступенів відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 4 класу цього самого закладу освіти. На вільні місця (у разі їх наявності) діти зараховуються у такому порядку:

  • до початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування;
  • впродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

У разі створення додаткового 5 класу зарахування учнів на вільні місця може відбуватися за результатами конкурсного відбору (оголошення про його проведення має бути оприлюднено не пізніше 01 червня).

Якщо заклад забезпечує здобуття освіти виключно на рівні базової середньої освіти або базової та профільної середньої освіти, заява про зарахування дитини до 5 класу подається одним із батьків дитини до 31 травня включно. Якщо станом на цю дату кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у п’ятому класі, проводиться опрацювання всіх заяв в АІКОМ та автоматично формується відповідний наказ про зарахування усіх дітей (не пізніше 01 червня). Якщо кількість поданих заяв перевищує загальну кількість місць, зарахування до закладу освіти відбувається за такими правилами:

  • до 01 червня включно зараховуються усі діти, які мають право на першочергове зарахування;
  • до 10 червня включно заклад освіти оприлюднює оголошення про проведення конкурсного відбору. Конкурс і зарахування мають бути проведені до 15 червня включно. Після цієї дати зарахування на вільні місця (за умови їх наявності) також відбувається за результатами конкурсного відбору.

2. До 6-9 класів переводяться всі учні 5-8 класів цього самого закладу освіти, які бажають продовжити навчання в ньому;

  • впродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

3. Зарахування учнів до 10 класу закладу освіти, який забезпечує здобуття профільної та базової освіти, відбувається після переведення засобами АІКОМ учнів 9 класу, які не виявили намір припинити навчання в ньому;

  • для зарахування до закладу освіти, який забезпечує здобуття виключно профільної освіти, заяви про зарахування подаються до 15 червня включно, а зарахування відбувається, як правило, за конкурсом;
  • впродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування